W ciągu ostatniego czasu leczyłeś się u konkretnego lekarza? Nie jesteś zadowolony z finalnych efektów? Pierwotne ustalenia były bowiem zdecydowanie inne? Sporo osób w takiej sytuacji zastanawia się, czy przysługuje im np. jakiekolwiek zadośćuczynienie… W tym położeniu może pomóc jedynie wykwalifikowany adwokat prawo medyczne. Prawo medyczne nie stanowi dla niego tajemnicy, dlatego będzie on w stanie ocenić sytuację i zasugerować Klientowi podjęcie dalszych, odpowiednich kroków.
Kto najczęściej zgłasza się z prośbą o pomoc?
Wbrew temu, co się powszechnie przyjęło sądzić w ramach tego zagadnienia, nie są to tylko i wyłącznie Pacjenci. Oczywiście, Klienci nie do końca zadowoleni z efektów leczenia, czy zabiegów itp. stanowią generalnie lwią część wszystkich przypadków. Zasadniczo nie brakuje osób, które mają rozmaite kłopoty zdrowotne… Zgłaszają się do lekarzy, by Ci im w tym temacie pomogli. Czasami nie tylko nie udaje się wyeliminować podstawowych objawów. Niekiedy w trakcie leczenia dochodzi do jeszcze większych problemów na płaszczyźnie zdrowotnej. W takim położeniu część Pacjentów chce uzyskać odszkodowanie. Są też inne, bardziej przykre sytuacje. Chodzi tutaj np. o artykuł 155 z Kodeksu Karnego. Dotyczy on natomiast nieumyślnego spowodowania śmierci. Jak się dobrze domyślasz, w tym przypadku profesjonalny adwokat medyczny z Warszawy https://adwokat-seidel.pl/kancelaria-prawo-medyczne-warszawa/ jest odwiedzany przez rodzinę Pacjenta, który odszedł z tego świata. Nierzadko najbliżsi uważają, że było to następstwem zaniedbań konkretnego lekarza. Warto jednak wiedzieć, że dobry ekspert reprezentuje interesy Klientów także z drugiej strony barykady. Komu może konkretnie pomóc adwokat? Prawo medyczne jest bardzo skomplikowane dla „szarego Kowalskiego”. Na szczęście nie dla fachowców. Nie może dziwić, że profesjonalny adwokat medyczny jest odwiedzany m.in. przez lekarzy, ratowników, czy pielęgniarki. Dlaczego? Każda z tych osób może być oskarżona o popełnienie błędów itp. Jeśli członkowie personelu medycznego uważają, że w niczym nie zawinili, to muszą zgłosić się o pomoc, by ich obrona była efektywna (w czasie np. postępowania sądowego). To pokazuje, że profesjonalny adwokat medyczny ma rozmaitych Klientów.
Dokładna analiza prawna jest niezbędna
Tak naprawdę pomoc dobrego eksperta (od tej specjalizacji) jest w wielu sytuacjach nieodzowna. Jak działa adwokat? Prawo medyczne musi być przez niego bardzo dobrze znane. Oczywiście, fachowiec nie może bazować na tym, czego nauczył się kilka albo (co gorsze) kilkanaście lat temu. W końcu od tego czasu nastąpiło wiele zmian w przepisach. Pewne jest tutaj zatem jedno. Dobry ekspert musi mieć kwalifikacje i regularnie je poszerzać. W tej branży nie można osiadać w żaden sposób na laurach. Szczególnie w tej dziedzinie, która dla każdego z nas ma spore znaczenie. Przede wszystkim do ekspertów od takiej branży zgłaszają się Pacjenci. Powinni przynieść oni ze sobą dokumentację medyczną. Dzięki temu fachowcy będą w stanie dokonać analizy prawnej konkretnego przypadku. Czasami Pacjenci podpisali np. przed zabiegami zgody, że mają świadomość, iż mogą powstać konkretne skutki uboczne itd. W dzisiejszych czasach podmioty medyczne bardzo skrupulatnie zabezpieczają swoje interesy. W takim położeniu profesjonalny adwokat medyczny może uznać, że niestety nie ma podstaw do procesowania się z konkretnym lekarzem albo innymi członkami personelu szpitala itp. Dla pewności skrupulatnie podchodzący do swoich obowiązków prawnik może skonsultować się z biegłym z zakresu medycyny. Po to, by ta osoba też wyraziła swoją opinię. Tak samo jest z drugiej strony. W celu uzyskania większej pewności Pacjent może zatem dowiedzieć się, jak na daną sprawę zapatruje się inny ekspert od prawa medycznego. Chodzi o to, by występować na drogę sądową tylko wtedy, kiedy są realne szanse np. na uzyskanie odszkodowania. W innym razie Klient niepotrzebnie straci swój cenny czas, pieniądze oraz najprawdopodobniej dużo nerwów. Dlatego skrupulatna analiza prawna jest tak istotna.
Po co są przeprowadzane negocjacje?
Co zdecydował adwokat? Prawo medyczne w konkretnym przypadku stoi właśnie po Twojej stronie? Specjalista uznał, że są argumenty, by sądzić się o uzyskanie odszkodowania? W takim położeniu ekspert powinien podejmować kolejne kroki. Każdemu zależy na tym, by dogadać się polubownie. W końcu rozprawy sądowe mogą ciągnąć się latami. A to stanowiłoby obciążenie (pod rozmaitymi postaciami) tak naprawdę dla obu stron. Dlatego przeprowadzane są negocjacje przedsądowe. Np. z konkretnym lekarzem, który (w opinii Pacjenta i fachowca) nie do końca dobrze wykonywał swoje obowiązki. To nie wszystko. Negocjacje mogą być także przeprowadzane z zakładem opieki zdrowotnej, czy towarzystwem ubezpieczeniowym (pod kątem odszkodowania).
Reprezentowanie interesów Klientów w Sądzie
Jeśli negocjacje nie przynoszą żadnego skutku, a obie strony twardo stoją przy swoim pierwszym stanowisku, to czas na postępowanie sądowe. W takiej sytuacji profesjonalny adwokat medyczny https://www.kiinde.pl/adwokat-prawo-medyczne/ odpowiada za reprezentowanie interesów swojego Klienta. Do jego obowiązków należy redagowanie pism, gromadzenie dowodów, ustalenie strategii (trzeba ją na bieżąco modyfikować), czy przesłuchanie istotnych dla sprawy świadków.
Więcej artykułów
Jakie kwiaty na pogrzebie młodej osoby
Sankcje kredytu darmowego
Nauka jazdy na rolkach dla dzieci Szczecin