14 lipca 2024
Jak działa myjnia bezdotykowa?

Jak działa myjnia bezdotykowa?

Jak działa myjnia bezdotykowa?

Jak działa myjnia bezdotykowa? Wiedząc, jak działają myjnie bezdotykowe, właściciele samochodów płacą tylko za niezbędne usługi. Potrafi bardzo dobrze umyć samochód bez pomocy z zewnątrz. Jednocześnie możesz wybrać tylko niektóre funkcje, oszczędzając czas i pieniądze. Mycie samochodu na myjniach bezdotykowych jest popularne ze względu na szybkość procesu i doskonałe rezultaty. Użyj silnego ciśnienia wody i odpowiednich środków chemicznych, aby skutecznie usunąć nagromadzony brud z samochodu bez użycia szczotek.

Jak działa myjnia bezdotykowa?

Klasyczna myjnia bezdotykowa składa się z kilku boksów oddzielonych przegrodami. W każdym z nich możesz umyć własny samochód. Pompy, zawory i zbiorniki z chemikaliami są ukryte: klienci mogą skorzystać z maszyny, aby zapłacić i wybrać usługę sprzątania, a także sprzęt do bezpośredniego czyszczenia.

Każda komora ma maszynę, za pomocą której można płacić i włączać różne programy: na przykład piana, szampon, zwykła woda, woda zmiękczona, woda woskowana i suszenie powietrzem. Zawsze jest pistolet iw zależności od programu popłynie woda lub szampon. Aby uruchomić program, należy włożyć pieniądze do maszyny.

Jak działa mycie w myjni bezdotykowej?

Musisz zdecydować o wyborze funkcji. Mycie samochodu odbywa się w określonej kolejności:

  1. Po wybraniu odpowiedniej funkcji na panelu sterującym karoserię należy potraktować specjalnym środkiem czyszczącym, który zwilży i usunie duże cząsteczki brudu oraz różnego rodzaju zanieczyszczeń.
  2. Następnie użyj specjalnego pistoletu natryskowego, aby spryskać Active Foam – szampon, który nie wpływa negatywnie na lakier do ciała, ale skutecznie usuwa brud z różnych źródeł. Po nałożeniu pianki należy odczekać 2-3 minuty, aby wniknęła w trudno dostępne miejsca i usunęła zabrudzenia. Zazwyczaj w przypadku myjni bezdotykowych najpierw na karoserię nakłada się roztwór słabo kwaśny, a następnie roztwór zasadowy. Czemu? Ponieważ kwasy i zasady neutralizują się nawzajem, powstaje neutralne środowisko, które jest nieszkodliwe dla powierzchni farby.
  3. Następnie spłucz piankę zimną lub ciepłą wodą pod wysokim ciśnieniem, aby zmyć z niej ewentualne zabrudzenia i aktywną pianę. Ten proces może trochę potrwać. Powstałą pianę po pewnym czasie zmywa się strumieniem wody. W razie potrzeby powtarzaj czynność, aż brud i pozostałości zostaną całkowicie usunięte.
  4. W kolejnym etapie ciało pokrywane jest płynnym woskiem. Woskowanie delikatnie zbiera i neutralizuje nawet najdrobniejsze zabrudzenia, pozwalając na stworzenie hydrofobowego filmu i nadanie lakierowi połysku. Preparaty zawierające zasady nie dostają się do farb i lakierów w wyniku woskowania. Wszelkie zabrudzenia zostaną natychmiast zmyte z warstwy wosku. Po wyschnięciu korpusu powierzchnię należy wytrzeć suchą miękką ściereczką. Otrzymujesz więc idealnie czystą powierzchnię wolną od śladów i plam.
    Inne cechy myjni bezdotykowych

Główną funkcją myjni bezdotykowych jest zapewnienie klientom możliwości szybkiego, sprawnego i taniego umycia auta. Jednak inne usługi dodatkowe kompleksu są dostępne przed skorzystaniem z myjni lub po naprawie samochodu. Wnętrze można dokładnie wyczyścić przed skorzystaniem z myjni. Kompleksy te wyposażone są w wydajne i łatwe w obsłudze odkurzacze przemysłowe, które nie tylko skutecznie usuwają brud i kurz, ale także płyny rozlane w kabinie.

Która myjnia jest bezpieczniejsza?

Jak działa myjnia bezdotykowa?
Jak działa myjnia bezdotykowa?

W myjni bezdotykowej bardzo trudno jest uszkodzić samochód. Dostosuj ciśnienie wody i stężenie detergentu, aby uniknąć uszkodzenia lakieru, reflektorów i chromowanych elementów. Problemy mogą pojawić się, jeśli stężenie szamponu jest zbyt wysokie. Chromowane i lakierowane tworzywa sztuczne mogą zmętnieć, jeśli często myjesz samochód zbyt ostrymi środkami chemicznymi lub pozostawiasz mydliny na karoserii zbyt długo. Może się to zdarzyć w klasycznej myjni samochodowej. Jedynym sposobem na utrzymanie idealnego wyglądu samochodu jest mycie bezdotykowe przy użyciu wysokiej jakości środków chemicznych. Zadrapania pistoletu są również wykluczone, a miękka gumowa końcówka temu zapobiega. Dzięki technologii bezdotykowej problemy, takie jak uszkodzone części, zarysowania lub łuszcząca się farba, zostaną znacznie zmniejszone, ponieważ Twój samochód nigdy nie jest dotykany.

Jak chronić samochód przed korozją – wybór myjni bezdotykowej

W zwykłej myjni samochodowej jest to jeszcze trudniejsze. Profesjonalny sprzęt dostarcza wodę pod silnym ciśnieniem, więc niedoświadczeni pracownicy mogą z łatwością strącić chromowaną tabliczkę znamionową. Samochód często przeciera się wilgotną szmatką lub suszy specjalnym ręcznikiem. Niestety może być na nich dużo piasku i brudu. Jest mało prawdopodobne, aby zadrapania zostały zauważone natychmiast po umyciu, ale jeśli często pocierasz samochód czymś takim, karoseria potrzebuje wypolerowania. Eksperci zalecają unikanie tego typu myjni i korzystanie wyłącznie z myjni bezpiecznych, bezdotykowych. Intensywny połysk, świeży zapach, głęboki i lśniący kolor. Wszystkie te cechy są charakterystyczne nie tylko dla samochodów, które właśnie zjeżdżają z linii montażowej. Jeśli regularnie myjesz samochód na myjni bezdotykowej, będzie wyglądał jak nowy i pokochasz jego wygląd.