23 kwietnia 2024
Kosiarki

Kosiarki

Kosiarki – śród dostępnych na rynku bardzo dużą popularnością cieszą się te spalinowe. Zalet ich wyboru jest bardzo dużo, dlatego też każdy, kto zdecyduje się na ten wybór, na pewno będzie w pełni zadowolony i usatysfakcjonowany. Grunt to dobrać do siebie jak najlepsze rozwiązanie. Kupując sprzęt ogrodowy, należy zwrócić uwagę na moc i rodzaj silnika, na obecność lub brak napędu, ale i na inne kwestie, o których postaramy się niżej napisać.

Kosiarki są bardzo pomocnymi urządzeniami, jeśli w grę wchodzi ich zastosowanie w ogrodzie. Jeśli dany model jest dopasowany do ogrodu i potrzeb jego właściciela, spełni on swoje zadania wybornie.

Czy warto postawić na napęd w kosiarce?

Kosiarki
Kosiarki

Jednym z kluczowych elementów, na jakich na pewno należy w pełni się skupić jest napęd lub jego brak. Od tego wyboru zależy w głównej mierze komfort wykonywanej pracy, na którym powinno zależeć każdemu. Wydawać by się mogło, że te z napędem, to bardzo dobry wybór. Niekoniecznie jednak musi to być prawdą, ale też i nie jest kłamstwem. Wiele modeli bez napędu cieszy się dużym powodzeniem. Jest to związane przede wszystkim ze stosunkowo niską ceną, a do tego i niewielką wagą. Jeśli teren nie jest zbyt duży, a do tego nie trzeba pokonywać licznych zakrętów, to taka opcja jest naprawdę bardzo wygodna. Lekkość kosiarki sprawia, że praktycznie nie odczuwamy tego, że musimy wykazywać siłę, aby mogła ona pracować. Jest tutaj jeden minus, naprawa. Choć sama cena zakupu jest dużo niższa, to jednak kosiarka bez napędu w przypadku awarii okazuje się kosztować dużo więcej, niż ta posiadająca napęd. Co więc z tą z napędem? Takie kosiarki są zdecydowanie lepszym wyborem, gdy terenu do koszenia jest dużo, a do tego powierzchnia jest bardzo nierówna. Mając na przykład napęd na tylne koła, komfort i przyjemność koszenia jest tutaj gwarantowana. Patrząc więc na kwestię dopasowania do siebie sprzętu do ogrodu, najważniejsze jest to, jak on wygląda i na tej podstawie można sięgać po konkretną do zakupu opcję. 

Jaki kosiarka powinna mieć silnik?

Wybierając odpowiedni model kosiarki, na pewno duże znaczenie ma sam wybór do niej konkretnego silnika. Inny bowiem sprzęt potrzebujemy w przypadku małego ogrodu, inny, gdy ma on dużą powierzchnię. Jeśli chodzi o samą moc, dla dużych terenów idealnie sprawdzi się model mający moc od 4 do 6 KM. Zbyt mała moc kosiarki może sprawić, że urządzenie będzie się zapychać, wydłuży się znacząco czas koszenia, a do tego efekt pracy na pewno nie będzie zadowalający. Dokonując wyboru, na pewno warto skorzystać z pomocy doradców, dzięki który na pewno uda nam się dobrać konkretną moc właśnie do naszego sprzętu. A pozostając w temacie silnika, mamy tutaj do wyboru dwie opcje: dwusuwowe i czterosuwowe. Pierwsze mają większą moc, są lżejsze i pozwalają na szybsze i łatwiejsze manewry. Drugie z kolei mają mniejszą moc, są cięższe i manewrowanie nimi nie jest już tak łatwe. Co więcej, te emitują więcej spalin. Dobierając do siebie konkretny produkt, na kwestię silnika na pewno należy zwrócić szczególną uwagę.

Czy producent kosiarki ma znaczenie?

Parametry w kosiarce są niezwykle ważne i istotne, jednak i na inne rzeczy należy zwrócić szczególną uwagę. Jedną z nich jest producent. Wiadomo, iż jeden drugiemu nie będzie równy, dlatego też trzeba zdać sobie sprawę z tego, że każdy będzie miał nam do zaoferowania coś innego. Jedni potrzebują zwykłej kosiarki, inni zaawansowanego sprzętu. Jednym zależy na taniej opcji, dla innych cena tak naprawdę nie ma większego znaczenia. Poszczególne marki mają nam do zaoferowania lepszy lub gorszy sprzęt. Wiadomo, iż zupełnie coś innego będzie w stanie zaoferować nam marka NAC, coś innego Makita, a jeszcze coś innego MACAllister. MacAllister to producent, który ma nam do zaoferowania kosiarki wyposażone w specjalny napęd, jaki umożliwia długotrwałą pracę. Co więcej produkty te mają ręczny rozruch i można dzięki nim przycinać trawę na konkretną wysokość. Jeśli w grę wchodzi Makita, ta oferuje między innymi łatwy rozruch, regulowany uchwyt, a do tego koła wsunięte do wewnątrz, co w wielu sytuacjach znacząco wpływa na komfort pracy. A co z marką NAC? Ta ma nam do zaoferowania rewelacyjne sprzęty ogrodowe, które są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się wszędzie, szczególnie w przypadku dużych ogrodów. Poszczególne modele mają wiele ciekawych i przydatnych funkcji, w tym na przykład możliwość zbierania trawy do kosza, miele jej czy boczne wyrzucanie. Do tego dużym atutem są tutaj kółka łożyskowe, które to sprawiają, że koszenie jest dużo bardziej przyjemne.

Odpowiedni sklep z kosiarkami

Jeśli chcemy kupić kosiarkę, to bez wątpienia kluczowe znaczenie ma to, by wybrać taką kosiarkę, która będzie idealnie do nas pasowała. Każdy teren do koszenia jest zupełnie inny, dlatego też na każdym inna opcja okaże się być lepszym zakupem. Dzięki takiej różnorodności produktów, każdy może znaleźć doskonałe rozwiązanie właśnie dla siebie.