21 czerwca 2024
Bezpieczne wakacje na Sardynii

Bezpieczne wakacje na Sardynii

Bezpieczne wakacje na Sardynii – Sardynia to jedna z największych wysp na Morzu Śródziemnym i najpiękniejsze miejsce wypoczynku. Pod względem piękna, liczby i długości plaż znacznie przewyższa nie tylko Sycylię, ale wszystkie inne śródziemnomorskie wyspy. Sardynia to nie tylko włoska wyspa, ale własny, niepowtarzalny, niepowtarzalny świat, z własną kulturą, historią i niepowtarzalną osobowością, który stał się częścią Włoch zaledwie 150 lat temu.

Sardynia – wakacje, których nigdy nie zapomnisz

Różowe, żółte, beżowe granitowe skały, góry pokryte jałowcem, lasy eukaliptusowe, sosny, kaktusy, cytrusy, granaty, winnice i drzewa oliwne. To piękna wyspa Sardynii, do której co roku wracają turyści, aby nadal cieszyć się jej nieskazitelnym urokiem. Podróżnych przyciąga 1800 kilometrów najpiękniejszego wybrzeża. Na całej wyspie rozsianych jest 200 wyjątkowych plaż. Każda plaża jest na swój sposób arcydziełem natury, z własną nazwą i niepowtarzalnymi reliefami skalnymi i kolorami, odcieniami piasku i morza.

Morze otaczające piękne plaże Sardynii ma odcienie od głębokiego szmaragdu do najdelikatniejszego turkusu, co pozwala wyspie konkurować ze słynną na całym świecie plażą Cape Beach. A wakacje na Sardynii nie tylko rywalizują z egzotycznością odległych miejsc, ale pod wieloma względami przewyższają ją jako produkt turystyczny.

Bezpieczne wakacje na Sardynii

Bezpieczne wakacje na Sardynii przyciągają turystów jak magnes, zwłaszcza teraz, że według tradycyjnej skali punktacji może wynosić 10 punktów lub 100%. Sardynia pod względem urody i urody jest krajem egzotycznym, może poszczycić się brakiem czynników sejsmicznych, zagrożeniem tsunami, tropikalnymi infekcjami i niebezpiecznymi organizmami (rekiny, żmije, drapieżniki, pasożyty). Nie ma też niestabilności politycznej, obecności grup terrorystycznych i bandyckich, różnic w kuchni i trudnych warunkach klimatycznych. To chyba nie przypadek, że najsłynniejsze gwiazdy biznesu, sportu, show-biznesu i polityki przenoszą się latem z rodzinami do willi i jachtów na Sardynii.

Ogromna wyspa i urocze miasteczko

Sardynia ma ponad 300 km długości z północy na południe i ponad 120 km ze wschodu na zachód. Ma wiele niesamowitych krajobrazów naturalnych, piękne plaże, lasy, groty, starożytne pomniki i nowoczesne hotele, wille i apartamenty. Różnorodność, połączenie starożytnej historii ze współczesną cywilizacją, pozwala odwiedzającym każdy gust na dobry wypoczynek.

Malownicze miasteczko Santa Teresa Gallura ma bardzo wygodny deptak z głównym placem i średniowieczną wieżą strażniczą. Wszystkie domy w Santa Teresa to prywatne hotele i apartamenty, pomalowane na jaskrawe błękity, róże, żółcie, biele i odcienie. Po porcie jedną z głównych atrakcji Santa Teresa jest piękna plaża Reina Bianca.

Duża zatoka, zamknięty wiatr, malownicze skały, turkusowe morze i drobny piasek łagodnie opadający na dno, idealne dla rodzin z małymi dziećmi. Baja Sardinia to urocze miasteczko nad brzegiem pięknej zatoki z białymi piaszczystymi plażami, jasnoniebieskim morzem i otoczone malowniczymi klifami. Centrum miasta to przytulny deptak, na którym znajdują się sklepy i restauracje. To świetne miejsce na relaksujący wieczorny spacer.

Najlepsze plaże północnej Sardynii?

Bezpieczne wakacje na Sardynii
Bezpieczne wakacje na Sardynii

Rena Bianca nosi niebieską flagę ze względu na jej piękno i czystość. Plaża znajduje się w osłoniętej od wiatru zatoce, a morze jest zazwyczaj bardzo spokojne, idealne do pływania dla dzieci. Dno jest drobnym białym piaskiem i bardzo łagodnie opada.
Capo Testa znajduje się 3 km od centrum Santa Teresa, ogromnej laguny z turkusowymi wodami i białymi piaszczystymi plażami. Półwysep Capo Testa w tle niedaleko latarni morskiej skrywa dwie malownicze plaże skaliste dla miłośników samotności i spacerów. Położenie Róży Wiatrów sprawia, że ​​na plaży często są piękne fale dla tych, którzy lubią nurkować i skakać.
Zaciszna plaża Valle Dell Erica / La Licciola znajduje się 12 km od centrum Santa Teresa. Ludzie celowo jeżdżą na te plaże z białym piaskiem, szmaragdowymi morzami i malowniczymi skałami, aby się zrelaksować i odprężyć.
Unikalna linia brzegowa Costa Paradiso z zatoką Li Cossu znajduje się zaledwie 30 minut (aut) od centrum Santa Teresa. Po zaparkowaniu przejdziesz około 400 metrów niesamowicie piękną skalistą ścieżką w pięknej zatoce plaży Li Cossu. Szorstki beżowy piasek, różowe skały z drobno rzeźbionymi granitowymi figurami i krystalicznie czyste szmaragdowe morza.

Niesamowita Sardynia – wakacje dla całej rodziny

Sardynia to idealne miejsce na wakacje dla krystalicznie czystych wód oraz miłośników żeglarstwa i windsurfingu. Osoby, które kochają wspinaczkę górską i piesze wędrówki, również mogą oddać się swoim pasjom. Podwodna część Sardynii to nie mniej niż powierzchnia. Turkusowo-czyste wody, komfortowe temperatury, bogate życie morskie, dziwaczny podwodny teren, łodzie leżące na dnie morza sprawiają, że Sardynia jest popularnym miejscem do nurkowania. Polecamy wysokiej jakości zakwaterowanie na Sardynii.

Chroniona Riwiera Koralowa słynie z obfitości czerwonego korala, zamieszkałego przez skorupiaki oraz fascynującego świata Jaskini Duchów i Jaskini Galatia. Miłośników nurkowania wrakowego przyciąga południowe wybrzeże regionu Cagliari, gdzie dno wypełnione jest statkami, które zatonęły podczas sztormów lub padły ofiarą floty brytyjskiej. Najbogatsza podwodna flora i fauna znajduje się w Parku Narodowym La Maddalena. Tutaj, wśród głazów porośniętych czerwonymi gorgoniami, leniwie pływa krąg barakud i tuńczyka olbrzymiego, z kamienistymi siedliskami i granicami ukrytymi w szczelinach.