9 grudnia 2023
Gdzie warto zorganizować urodziny poza domem?

Gdzie warto zorganizować urodziny poza domem?

Gdzie warto zorganizować urodziny poza domem? Wielu rodziców zastanawia się, gdzie zorganizować dziecku urodziny w tym roku. Jak sprawić, by zapewnić moc atrakcji, a jednocześnie by nasz domowy budżet spokojnie zniósł tego rodzaju wydatki.

Urodziny dla najmłodszych

Kiedy tylko wielkimi krokami zbliżają się urodziny naszego dziecka, zaczynamy się zastanawiać jak w tym roku je zorganizować, na jakie akcenty postawić tym razem, by zabawa była możliwie najlepsza, a nasza pociecha mogła mieć niesamowite wspomnienia właśnie z tego momentu. Wielu rodziców i opiekunów podchodzi do tego zadania przygotowania urodzin bardzo zachowawczo i jeśli tylko istnieje taka możliwość, to decydują się na zorganizowanie imprezy urodzinowej poza domem. Jest komfortowe pod tym względem, że nie musimy później niczego sprzątać, organizować dodatkowych atrakcji, a miejsce, w którym zorganizujemy całe przedsięwzięcie zapewni nam wszelkie atrakcje. Wiąże się to oczywiście z kosztami, które trzeba ponieść, by zatrudnić animatorów prowadzących poszczególne zabawy, cały sprzęt poczęstunek w postaci tortu i drobnych przekąsek, czy też opłat za każdego gościa, który przyjdzie na urodzin dla naszego dziecka.

Sale zabaw dla młodszych dzieci jedno z najpopularniejszych rozwiązań

Na rynku powstaje coraz więcej firm i miejsc, oferujących właśnie takie usługi jak obsługa urodzin, dzięki czemu mamy zagwarantowaną wysoką jakość zabawy, bezpieczeństwa oraz wszelkich atrakcji dla naszej pociechy oraz znajomych. W zależności od wieku naszego dziecka, mamy cały szereg różnych miejsc, na które możemy się zdecydować. Wielu rodziców wybiera tak zwane sale zabaw, gdzie znajdują się różnego rodzaju tory przeszkód, miejsca do wspinaczki, zjeżdżalnie, baseny z kulkami. Tutaj najlepiej odnajdą się dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. W zależności na jak wiele atrakcji możemy sobie pozwolić, warto rozważyć właśnie taką opcję.

Pływalnie, kręgielnie czy kina to jedne z najpopularniejszych miejsc, w których możemy zorganizować urodziny szczególnie dla nieco starszych dzieci

Poza salami zabaw ogromną popularnością cieszą się także pływalnie. Tutaj oczywiście prym wiodą wszelkiego rodzaju zjeżdżalnie wodne, na których można ślizgać się w dół przy wykorzystaniu różnego rodzaju pontonów czy materacy. Zapewnia to ogrom rozrywki i zabawy najmłodszym. Oczywiście do tego możemy wykupić dodatkowo poczęstunek, który zostanie podany dzieciom. Z kolei dla starszych dzieci bardzo popularną opcją jest zarezerwowanie sali kinowej na maraton filmowy. Oglądanie wspólnie różnych filmów przygodowych, animowanych czy fantastycznych pozwoli na spędzenie niesamowitych chwil w świetnym towarzystwie. Do tego wszelkie barowe przekąski w postaci popcornu będą jak najbardziej wskazane. Z kolei jeszcze inni rodzice organizują swoim dzieciom imprezy urodzinowe w kręgielni. Jest to stosunkowo tania rozrywka, bowiem, jeśli mamy tylko kilku gości, wówczas wystarczy wynająć jeden czy dwa tory, na których będą odbywały się nasze rozgrywki. Do tego bardzo często różne kręgielnie współpracują z pizzeriami czy firmami cateringowymi, więc możemy zamówić nie tylko tort urodzinowy, ale także jakieś przekąski na ciepło, które jeszcze uświetnił całą zabawę.

Organizowanie imprezy urodzinowej w parku trampolin to nowa zupełnie świeża propozycja dla tych, którzy do tej pory nie mieli okazji odwiedzić takiego właśnie miejsca

Inną opcją, która od kilku lat cieszy się wciąż niemalejącą popularnością wśród osób, które chcą poza domem zorganizować urodziny są trampoliny. W każdej większej czy mniejszej miejscowości znajdują się tak zwane parki trampolin. To właśnie tam znajdziemy wiele atrakcji związanych ze skakaniem. Jest to forma przeznaczona dla nieco starszych dzieci. Impreza jest prowadzona przez specjalnego animatora, który zapewnia bezpieczeństwo i przeprowadzi uczestników przez kolejne atrakcje. Możliwość grania w koszykówkę na trampolinach zapewnia wiele emocji, bowiem może to właśnie będziemy mieć szansę, żeby pierwszy raz w życiu zrobić wsad do kosza. Sporty z wykorzystaniem trampoliny cieszą nie tylko uczestników, ale także osoby oglądające, bowiem świetnie prezentują się różnego rodzaju akrobacje, jakie można wykonać właśnie za ich pomocą.

Trampoliny nie tylko dla dzieci. Wielu dorosłych odwiedza parki

Trampoliny to także doskonała propozycja na spędzenie czasu przez dorosłych. Bardzo często to właśnie osoby pełnoletnie odwiedzają parki trampolin, by móc świetnie się bawić, skacząc do utraty tchu. Trampoliny wyzwalają wiele endorfin, pozwalają w nowy, ciekawy sposób spalać kalorie, dlatego jeśli jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji skorzystać z trampolin, to warto w końcu wybrać się na małą wycieczkę do takiego miejsca. Jeśli jednak nie chcemy organizować urodzin poza domem, a mamy odpowiednio duży ogród, to możemy pokusić się o zrobienie imprezy właśnie w tym miejscu. Wówczas nawet tam będziemy mogli postawić trampoliny do skakania, które dodatkowo uświetnią całe wydarzenie. Takie właśnie urodziny z pewnością będą ciekawą formą, zarówno dla solenizanta, jak i dla gości.