14 lipca 2024
Płytki łazienkowe

Płytki łazienkowe

Płytki łazienkowe – łazienki to pomieszczenia, w których temperatura i wilgotność regularnie wzrastają. Wszyscy członkowie rodziny często z niego korzystają, więc w pomieszczeniu jest dużo chlapania, mokrej pary, a temperatura jest wyższa niż w całym mieszkaniu. Nie wszystkie materiały wykończeniowe wytrzymują takie warunki, zachowując przy tym swoje właściwości użytkowe i atrakcyjny wygląd.

Płytki łazienkowehttps://ceramixplytki.pl/12-plytki-uniwersalne są doskonale przystosowane do tych wyzwań, dlatego są tak popularne w łazienkach okładzin ściennych i podłogowych. Za pośrednictwem katalogu sklepu internetowego możesz dowiedzieć się o prezentowanych odmianach i kupić płytki łazienkowe. Ich ceny zależą od producenta i wybranego rodzaju okładziny. To właśnie ceramiczne elementy ścienne pomagają stworzyć czystą i świeżą atmosferę w łazience, a najważniejsze jest ich właściwe dobranie.

Remonty łazienek – jaki rodzaj płytek łazienkowych wybrać?

Do produkcji ceramicznych płytek łazienkowych stosuje się różne techniki, skład surowców, a tym samym ich właściwości techniczne.

Płytki łazienkowe dostępne są w następujących kategoriach:

  • Ceramika – wykonana z gliny czerwonej i białej + skaleń i piasek kwarcowy. Proces produkcji składa się z kilku etapów, co skutkuje trwałym, estetycznym materiałem wykończeniowym, który pozostaje popularny.
  • Porcelana – Charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością i podobieństwem do naturalnego kamienia, o pięknym wyglądzie. Jest to idealne rozwiązanie do łazienki, jedynym minusem jest wysoka cena.
  • Mozaika szklana – Surowce używane do produkcji są podobne do tych używanych do produkcji szkła. Ta płytka jest mniejsza niż zwykłe elementy, dlatego jest przyklejona do siatki polimerowej dla łatwego montażu. Mozaiki szklane są ładne, wodoodporne i doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Sklep internetowy oferuje do kupienia ceramikę ścienną, płytki łazienkowe pod prysznic, posiadamy szeroką gamę produktów w przystępnych cenach. W zależności od rodzaju powierzchni płytki są matowe, błyszczące i tłoczone. Błyszczące elementy mają piękny połysk i wypełniają pomieszczenie dodatkowym światłem, dzięki czemu nadają się do małych łazienek, czyniąc je wizualnie szerszymi. Należy jednak mieć świadomość, że błyszczące powierzchnie mają ślady kropel wody i wymagają dokładniejszej pielęgnacji.

Płytki łazienkowe o matowym wykończeniu miękko rozpraszają światło, dodając wnętrzu szlachetności. Odpryski i smugi są mniej widoczne, ale należy zachować ostrożność, aby utrzymać je w czystości. Płytka reliefowa jest piękna i piękna, tworzy niesamowity efekt świetlny, ale ta powierzchnia jest trudna w utrzymaniu, dlatego eksperci zalecają używanie jej tylko do dekoracji.

Jakie cechy powinny mieć płytki łazienkowe?

Wszystkie płytki używane do układania łazienek dzielą się na dwa rodzaje – do ścian i podłóg. Mają różne właściwości pod różnymi obciążeniami. Ceramiczne płytki ścienne łazienkowe muszą być odporne na wilgoć i środki czyszczące. Aby na długo zachować swoje właściwości użytkowe i estetyczny wygląd, najlepiej nie stosować agresywnych środków czyszczących. W przeciwnym razie na jego powierzchni mogą pojawić się pęknięcia, a poszczególne części mogą odbarwić się. Katalogi sklepów internetowych oferują różne rodzaje płytek ściennych do układania wokół wanien. Nasi współpracownicy ze sklepu są zawsze gotowi do pomocy, pokazując jak wybrać odpowiedni rodzaj płytki łazienkowej i poprawnie obliczyć wymaganą ilość.

Zalety materiałowe płytek łazienkowych

  • Wysoka odporność na wilgoć.
  • Tworzenie się grzybów i pleśni.
  • Łatwy w utrzymaniu.
  • Imponujący wygląd i różnorodne wzory.
  • Doskonały projekt.

Możesz kupić płytki łazienkowe w dowolnym stylu. Na przykład kolekcje w jednolitych kolorach lub opcje marmurowe są idealne do klasycznych wnętrz. W naszym katalogu płytek łazienkowych znajdziesz warianty kolorystyczne wielu stylów. Swoją łazienkę możesz również udekorować płytkami w kontrastowych odcieniach: mlecznej czekolady, fioletu i bieli.

Czy możesz znaleźć nasze niedrogie płytki łazienkowe?

Płytki łazienkowe
Płytki łazienkowe

Odwiedź naszą stronę ceramixplytki.pl i przekonaj się, że oferujemy przystępne ceny płytek łazienkowych. Możesz kupić u nas niedrogie opcje z gładkimi lub wytłaczanymi powierzchniami. Tekstury naśladują piasek, drewno, kamień, beton i inne materiały. Producenci oferują płytki łazienkowe kwadratowe, prostokątne, gładkie lub wzorzyste.

Płytki łazienkowe to klasyczny wystrój tego pomieszczenia o wysokiej wilgotności. Materiał ten jest stosowany na podłogi i ściany, ponieważ zapewnia niezawodną hydroizolację. Wszystkie kolekcje wykonane są metodą wielokrotnego wypalania, dzięki czemu nie bledną i nie zużywają się z upływem czasu oraz mają niską chłonność wilgoci. Płytki łazienkowe z tej kolekcji można podzielić na podstawowe i dekoracyjne. Podstawowe elementy mają gładkie powierzchnie lub naniesione jednolite wzory. Obramowania, skrzydła i listwy w postaci pojedynczych elementów lub paneli sprzedawane są osobno, aby nadać wnętrzom indywidualności.

Katalog sklepu internetowego oferuje ogromny wybór kolorów płytek do każdego stylu łazienki. Wbrew powszechnemu przekonaniu w łazience najlepiej sprawdzają się płytki w odcieniach ciepłej brzoskwini, różu i beżu: zmniejszają zmęczenie oczu przy stałym sztucznym oświetleniu pomieszczenia. Natomiast przy tworzeniu kompletnej aranżacji wnętrz wykorzystaj zarówno elementy wykończeniowe, jak i dodatki.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl